Кінцевий результат проекту

Група   Дослідників і Аналітиків:
Завдання цієї групи  було дослідити та  як хліб потрапив до нас на стіл  та провести  соціологічне опитування  серед батьків, вчителів, друзів.
І. Дослідники.
  На думку вчених, вперше людина почала збирати й культивувати хлібні злаки понад 15 тисяч років тому. У кам’яному віці люди їли сирі зерна, лише пізніше вони навчилися розтирати їх між каменями і змішувати з водою..Перший хліб був у вигляді рідкої каші. Ту кашу і можна вважати прахлібом. З часом зерна почали обжарювати, а потім з’явився перший прісний хліб – коржі з густої зернової каші – тіста. Ці перші ячмінні коржі й знаменували собою початок епохи хлібопечення
   Хліб із збродженого тіста з’явився пізніше. Його Батьківщиною вважають Египет. Пекли його різної форми: круглий, довгастий, у вигляді пірамід, риб та інших тварин. Перший спогад про такий хліб відноситься доV століття до нашої ери. Уже до ІX століття випікання хліба для наших предків було звичайною справою. Про це свідчать літописи та археологічні знахідки.
    Печений хліб був і в давні часи основним продуктом харчування українців. Деякі вчені вважають, що саме предки українців винайшли колесо, віз, плуг, вони ж проклали борозну та спекли перший хліб.
   Хліб – це свого роду реліквія. Є навіть музеї хліба. У музеї мистецтв Нью – Йорка є круглий хліб, вік якого 3400 років, а в Цюріхському музеї виставлений хліб якому 6000 років. Перший в Росії музей хліба відкрився в 1988 році в Санкт – Петербурзі, де зберігається більше 18 000 експонатів. Деяким експонатам більше сотні років і в кожного своя історія!
В Києві музей хлібу відкрився у 1983р.
- Великою шаною хліба в Україні зумовлене те, що господарський рік був тісно й ґрунтовно пов’язаний з усіма польовими роботами навколо ниви, навколо хлібів.
Перший посів озимих зернових, як ві домо, проводять восени до Семена, тобто до 14 вересня. Але найвідповідальніша посівна припадає на весну ( ярина, ярові зернові)  До весняної сівби готувались заздалегідь. Переглядали зерно, лагодили реманент( інвентар), кінську зброю.
       Ми дослідили:  для того, щоб хліб потрапив до нас на стіл прикладають зусиль люди  120  професій..
Аналітики.
Також ми провели соціологічне опитування серед батьків, учнів, вчителів.
На питання «Який хліб ви полюбляєте більше: чорний чи білий?»
Відповіли: білий -  45     %, чорний - 55       %.
На питання « Чи можете ви обійтися за обідом без хліба?»
Ми отримали такі результати: так - 65    %, ні - 35   %.
На питання «Що ви робите з відходами хліба?»
Ми почули: кормимо тварин -  75   %,
віддаємо птахам -20   %.
Отже, хліб пройшов тяжкий шлях, перш ніж потрапити до нас на стіл.
Бережіть його.!!!

Комментариев нет:

Отправить комментарий